om oss

En fleksibel partner med over 30 års erfaring under vann

Kontakt oss

Vi går ikke på oppmerkede stier— vi går utenfor og lager et nytt spor 

Om selskapet

JM Robotics ble etablert i 2016 av Johan Hellstrøm og Magnus Kjelland-Olsen. To værbitte karer med lang erfaring innen ROV, offshore og arbeidsdykking. Selskapet har raskt etablert seg til å bli en av Skandinavias største leverandører av små robuste ROV-systemer og custom design for kunder innen maritime næringer. Vi bygger skreddersydde ROV-systemer og undervannsdroner, og er Skandinavisk forhandler av subsea-deler fra Blue Robotics, California.

Kompetanse og erfaring

Vi vet hvordan det er å være under vann, og har kunnskapen som skal til for å utvikle bærekraftige løsninger for havbruk og andre maritime næringer. Vårt team innehar kompetanse som spenner seg fra yrkesdykking, sjøfart og oppdrett til utvikling av software og ROV-systemer for å effektivisere arbeidsoppgaver, redusere kostnader og gjøre arbeidsplassene på sjøen tryggere.

JM Robotics AS har verksted og kontorlokaler i Kristiansund på Mørekysten, men leverer produkter og tjenester til kunder over hele Nord-Europa.

Vår visjon

Vi skal være en viktig og kostnadsreduserende ressurs for havbruksnæringen og det maritime bedriftsmarkedet.

Vårt fokus

Vi skal alltid være en fleksibel partner som leverer brukervennlige og kostnadseffektive produkter og løsninger til maritim næring.

Vårt team

Hils på folkene som hver dag står på for å utvikle og levere de beste løsninger for våre våre kunder og samarbeidspartnere. 

Magnus Kjelland_Olsen

Magnus Kjelland_Olsen

Daglig leder
magnus@jmrobotics.no
Johan Hellstrøm

Johan Hellstrøm

Teknisk sjef
johan@jmrobotics.no
Mads P. Hammer Strand

Mads P. Hammer Strand

Project engineer
mads@jmrobotics.no
Per-Olav Otterlei

Per-Olav Otterlei

Project engineer
perolav@jmrobotics.no
Kjetil Berge

Kjetil Berge

Produksjonsmedarbeider
kjetil@jmrobotics.no
Sebastian Helseth

Sebastian Helseth

Lærling
sebastian@jmrobotics.no
Robin Stokke

Robin Stokke

Deltid software engineer og student
robin@jmrobotics.no